top of page

16 SORUDA PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

 

1. BU OKULUN 2018, 2019, 2020 YILI KONTENJAN VE SIRALAMA BİLGİLERİ NELERDİR?

 

 

 

 

2. ÜNİVERSİTENİN KAMPÜS DURUMU NEDİR?

Üniversitenin kampüsü mevcuttur. Hukuk fakültesi Kınıklı kampüsü içerisinde yer almaktadır. Kınıklı kampüsü ilçede değildir, Denizli’nin merkezindedir. Kampüste tiyatroların aktif bir şekilde yer aldığı kültür merkezi, spor salonu ve çeşitli kafeler mevcuttur. Her fakültenin ulaşabileceği yakınlıkta kafe bulunmaktadır. Hukuk fakültesi olarak diğer kampüslerde ders görülmemektedir sadece Kınıklı kampüsünde ders görülmektedir. Diğer kampüsler Denizli’nin ilçelerinde bulunmaktadır.

Kınıklı kampüsünün çevresi öğrenci yaşamının yoğunlukta olduğu bir bölgedir. Çevrede bulunan çok sayıda kafenin olduğu yerler de halk dilinde kampüs olarak geçmektedir.

Sporla ilgili olanlar için Merkezefendi Belediyesi Basketbol Takımı’nın diğer takımla olan iç saha maçları Kınıklı kampüsünün içerisinde bulunan Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanmaktadır. Üniversite maçlar ile ilgili öğrencileri kısa mesaj yoluyla bilgilendirmektedir.

 

 

3. FAKÜLTENİN FİZİKİ İMKÂNLARI NELERDİR?

Fakültede duruşma salonu bulunmamaktadır. Pamukkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi yeni açıldığından fakülte binası henüz mevcut değildir. Dersleri İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde verilmektedir. Bulunduğu fakültede kafeterya, amfi, kütüphane, mescit, bahçe mevcuttur. Bazı dersler konferans salonunda işlenebilmektedir. Çoğunlukla dersler dersliklerde işlenmektedir.

 

 

4. FAKÜLTENİN NOT SİSTEMİ NEDİR?

Fakültede not sistemi yıllıktır. Bir sene içerisinde ilk dönemin sonunda(yıllık dersler için) vize, ikinci dönemin sonunda ise final uygulanmaktadır. Öğretim görevlileri kendi isteklerine göre dersi pekiştirmek amacıyla quiz yapmaktadırlar. Quizler %10 etkilemektedir. Quizler yapılmadığı zamanda ise normal yüzdelikler vize %40, final %60 şeklindedir. Fakültede üç ders sistemi uygulanmaktadır. Yani üç yıllık dersten kalan öğrenciler üst dönemin yıllık derslerini alamamaktadır. Bu sistemin gelecek sene kaldırılma ihtimali vardır.

 

 

 

5. FAKÜLTEDEKİ ÖĞRETİM GÖREVLİLERİNİN AKADEMİK DURUMU NEDİR?

Fakültedeki öğretim görevlilerinin akademik durumu genellikle doktor veya doçent düzeyindedir. Öğretim görevlileri ile ilgili daha detaylı bilgi için fakültemizin internet sitesinden yararlanabilirsiniz.

 

6. NORMAL ÖĞRETİM İLE İKİNCİ ÖĞRETİM ARASINDA HOCA FARKI VAR MI?

Pamukkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ikinci öğretim bulunmamaktır.

 

 

7. ÖĞRENCİLER İLE HOCALARIN İLETİŞİMİ NASIL?

Öğretim görevlileri öğrencilerin derse aktif olarak katılabilmesi için uygun fırsatı sağlamaktadırlar. Ders işlenirken tartışmaya açık konularda öğrencilerin de kendisini bir hukukçu olarak düşünüp, düşüncelerini belirtmelerini istemektedirler. Ders dışında öğretim görevlileriyle mail yoluyla iletişim kanalı daima açıktır.

 

 

8. FAKÜLTEDE SOSYAL VE AKADEMİK ALANDA ETKİNLİK, FAALİYET VB. OLUYOR MU? BU ANLAMDA AKTİF Mİ?

Fakülte sosyal ve akademik alanda etkinlik bakımından zengindir. Fakültede Avukatlar, Denizli Barosu Başkanı, öğretim görevlileri fakülte bünyesinde düzenlenen konferansta yer almışlardır. Uzay hukuku gibi değişik konularda bilgilendirmek için ilgili alanda başarı göstermiş kişiler tarafından konferanslar düzenlenmiştir.

 

 

9. ÜNİVERSİTEDEKİ FESTİVAL, KONSER, GÖSTERİ, TİYATRO VB. ETKİNLİKLER NE SIKLIKLA YAPILIYOR?

Denizli’de sıklıkla tiyatro imkanı bulunması mümkün. Pamukkale Üniversitesi’nde ise sıklıkla tiyatro Kınıklı kampüsü içerisindeki kültür merkezlerinde yer almaktadır. Konserlere ve bahar festivallerine yer verilmektedir.

 

 

10. ŞEHRİN SOSYAL VE SPORTİF ANLAMDA İMKÂNLARI NELERDİR?

Sosyal anlamda tiyatro, sinema, açık hava konserleri, kampüs çevresinde yoğun kafeler mevcut. Vakit geçirmek istenildiğinde , rahatlıkla  uygun bir aktivite bulunabilir. Burdur Salda Gölü’ne 84 km yani 1 saat kadar uzaklıktadır. Sportif anlamda ise tenis, yürüyüş (kampüsün yanındaki Çamlık Parkı çok güzel bir seçenektir) basketbol, futbol gibi faaliyetleri yapmaya uygundur.

 

 

11. ŞEHİRDEKİ YURT İMKÂNLARI YETERLİ Mİ?

Kampüsün içerisinde kız KYK’sı bulunmaktadır. Erkek KYK’sı ise kampüse biraz uzaklıkta bulunan Bağbaşı mahallesinde bulunsa da ulaşımı kolaydır. Kampüs çevresinde de kız KYK’ları bulunmaktadır. KYK’ da kalmak istemeyenler için özel öğrenci yurtları ve öğrenci apartları kampüs çevresinde yoğunlukla bulunmaktadır.

 

12. ŞEHİR İÇİ ULAŞIM NE DURUMDA?

Havalimanı Denizli’nin yaklaşık 1-1.50 saat uzaklığında bulunan Çardak ilçesinde yer almaktadır. Otogar ise merkezde olup dolmuş veya otobüs ile en fazla 15-20 dk. sürmektedir. Otogar ile tren garı karşılıklıdır. Üniversitenin içerisinden sık sık otobüs geçmektedir. Üniversite dışından da rahatlıkla dolmuş bulabilmeniz mümkündür.

 

 

13. FAKÜLTEDE DİL EĞİTİMİ VEYA HAZIRLIK VAR MI?

Seçmeli ders olarak Fransızca, Almanca ve İngilizce seçenekleri mevcuttur. Fakültede İngilizce hazırlık yoktur. Seçmeli derslerden muaf olmak isteyenler dönem yeni başladığında ilgili formları doldurarak muafiyet sınavına girebilmektedirler.

 

 

14. FAKÜLTENİN ULUSAL VE ULUSLARARASI BURS, ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ VS. İMKÂNLARI NELERDİR?

Farabi, Mevlana ve Erasmus üniversite ve fakülte bünyesinde mevcuttur.

 

 

15. NEDEN BU FAKÜLTEYİ TERCİH ETMELİLER?

Bir üniversite öğrencisi için uygun bir şehirde öğrenim görmek istiyorsanız Denizli bunun için uygun bir yer. Bir hukukçu olabilmek için yeterli eğitim düzeyini bu fakültede bulabileceksiniz. İlginizi ve düşüncelerinizi pekiştirecek sosyal imkanları, konferanslar bu fakülte dahilinde bulabileceksiniz.

 

 

16. OKULUNUZ ONLINE SÜRECİ NASIL YÖNETTİ?

Okulumuz online süreci kendi internet sitesi üzerinden ve aynı zamanda uygulaması da mevcut olan PAÜ PUSULA sistemi üzerinden yönetti. Öğrenciler canlı derslere ve ders materyallerine bu sistem aracılığı ile kolayca ulaşabilmektedir. Aynı şekilde sınavlarımız da bu sistem aracılığı ile yapılmaktadır. Bunların yanı sıra sistem üzerinden öğretim üyelerimize kolaylıkla mail atma imkanımız bulunmaktadır. Canlı derslere öğrencinin herhangi bir mazereti olduğu takdirde katılamaması durumunda bu mazereti sistem üzerinden bildirip canlı ders kaydını izleme imkanı bulunmaktadır. Mazeret konusunda okulumuz öğrenci dostu olup canlı ders kaydına ulaşım kolaydır.

https://www.pau.edu.tr/hf

bottom of page