16 SORUDA GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

 

 

1. BU OKULUN 2018, 2019, 2020 YILI KONTENJAN VE SIRALAMA BİLGİLERİ NELERDİR? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. ÜNİVERSİTENİN KAMPÜS DURUMU NEDİR?

Fakülte GAÜ kampüsü içerisinde yer almaktadır. Kampüs içerisinde her ihtiyaca cevap verecek donanım bulunmaktadır. Kampüs yeşil alana sahiptir. Otopark sıkıntısı yoktur. Kampüs içerisinde tiyatro ve konferans salonu da mevcuttur. Kapsamlı spor olanakları da kampüs içerisinde bir hayli yer almaktadır. Kız öğrenci yurtları kampüs içerisinde veya kampüse çok yakın bir konumda bulunmaktadır.

 

 

3. FAKÜLTENİN FİZİKİ İMKÂNLARI NELERDİR?

Fakülte içerisinde duruşma salonu, toplantı salonu, çalışma ortamı, ufak bir oturma imkânı sağlayan açık havaya sahip kantin, 5 adet amfi ve farklı dersler için sınıflar, asansör mevcuttur. Basamaklı amfilerde, bireysele ayrılmış tekli oturaklara sahip sınıflarda ders işliyoruz. Oldukça büyük ve kapasitesi yüksek amfiler bulunmaktadır. Üst katta da bir kantin mevcuttur.

 

 

4. FAKÜLTENİN NOT SİSTEMİ NEDİR?

Fakültenin not sistemi dönemlik sistemdir. Sene boyunca iki vize iki final yapılmaktadır. %30 Vize %70 Final notları etkilemektedir. Geçme notu 45 tir.

 

 

5. FAKÜLTEDEKİ ÖĞRETİM GÖREVLİLERİNİN AKADEMİK DURUMU NEDİR?

Fakülte bünyesinde unvanları 7 Profsör, 5 doçent, 9 doktor öğretim üyesi barındırmaktadır. Fakültedeki öğretim görevlilerinin bir kısmı misafir öğretim görevlisi statüsündedir.

 

 

6. NORMAL ÖĞRETİM İLE İKİNCİ ÖĞRETİM ARASINDA HOCA FARKI VAR MI?

İkinci öğretim sistemi uygulanmamaktadır.

 

 

7. ÖĞRENCİLER İLE HOCALARIN İLETİŞİMİ NASIL?

Öğrenciler rahatlıkla sınıfta söz alabilmektedir. Soru sorma konusunda gerektiği düzeyde serbestiye ve imkana sahipler. Ders dışında da öğrenciler, ilgili hocaların yanına giderek gerek sınıf içerisinde gerek hocaların şahsi odalarında sorularına cevap alabilmektedir.

 

 

8. FAKÜLTEDE SOSYAL VE AKADEMİK ALANDA ETKİNLİK, FAALİYET VB. OLUYOR MU? BU ANLAMDA AKTİF Mİ?

Fakültede dönem dönem yüz yüze konferanslar veya online konferanslar gerçekleşmektedir. Çeşitli öğrenci gruplarının etkinlikleri de var. Bu anlamlarda aktiflik gerek öğretim üyeleri gerek öğrencilerimiz vasıtasıyla gün geçtikçe arttırılmaya çalışılıyor.

 

 

9. ÜNİVERSİTEDEKİ FESTİVAL, KONSER, GÖSTERİ, TİYATRO VB. ETKİNLİKLER NE SIKLIKLA YAPILIYOR?

Eylül, ekim aylarında hoş geldin partisi adında yeni gelen arkadaşlar için bir etkinlik düzenlenmektedir. Bunu yıl içerisinde önemli günlerde düzenlenen (cadılar bayramı, yılbaşı vb.) etkinlikler takip etmektedir. Bahar dönemi sonuna doğru da bahar şenliği düzenlenmektedir. Dönem içerisinde de el verdiğince tiyatrolar düzenlenmeye çalışılmaktadır.

 

 

10. ŞEHRİN SOSYAL VE SPORTİF ANLAMDA İMKÂNLARI NELERDİR?

Şehirde konser, özel etkinlik olarak fazlasıyla seçenek mevcuttur. Ancak bunların çoğu ücretli bir biçimde otellerin bünyesinde yapılmaktadır. Bunların yanı sıra amfi tiyatroda da konser düzenlenmektedir. Şehir öğrencilerin kış sporları hariç bütün sportif ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

 

 

11. ŞEHİRDEKİ YURT İMKÂNLARI YETERLİ Mİ?

Şehrin yurt imkanları bir hayli geniştir. Sırf üniversiteye yürüme mesafesinde 3 kız öğrenci ve 1 erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır. Aynı şekilde merkez bölgede de birçok yurt imkânı bulunmaktadır. Ailesi TSK mensubu öğrenciler için de merkezde yurt imkânı da bulunmaktadır.

 

 

12. ŞEHİR İÇİ ULAŞIM NE DURUMDA?

Şehir küçük olduğu için ilk planda ulaşım sorunu olmayabilir. Ancak uzun vadede öğrenci sorun yaşayabilir. Okulumuzun bir güzelliği bütün servis güzergahlarının üzerinde olması ve ücretsiz olmasıdır. Aynı şekilde gerek Lefkoşa gerek Girne’deki okullarında servisleri şehrin ulaşımına katkıda bulunmaktadır. Fiyatı 4,5 TL’dir. Saat 12’den sonra şehirde tek ulaşım imkânı taksilerdir.

 

 

13. FAKÜLTEDE DİL EĞİTİMİ VEYA HAZIRLIK VAR MI?

Fakültede dil eğitimi veya hazırlık yoktur.

 

 

14. FAKÜLTENİN ULUSAL VE ULUSLARARASI BURS, ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ VS. İMKÂNLARI NELERDİR?

Okulun uluslararası bağlantılara ve yapıya sahip bir okul olduğu için bu konuda öğrencilere bir hayli yardımda bulunmaktadır.

 

 

15. NEDEN BU FAKÜLTEYİ TERCİH ETMELİLER?

Fakülteyi tercih edilebilir kılan en önemli özellikleri köklü bir fakülte oluşu ve multikültürel bir yapıya sahip olmasıdır. Öğretim görevlileriyle iletişim rahatlığı, dersteki öğrenci sayısının diğer fakültelere göre azlığından kaynaklı verimli bir şekilde öğrenim görülebilirliği, devam zorunluluğunun olmadığı nadir fakültelerden olması sebebiyle tercih edebilirsiniz. Ayrıca öğretim üyelerinin çoğu köklü ve başarılı fakültelerin üyesi olan misafir öğretim üyesi olarak katılan üyelerdir. Fakülte Kıbrıs'ın en güzel şehirlerinden Girne'de ve merkeze çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Fakülteden birçok başarılı savcı, hakim, avukat çıkmıştır.

16. OKULUNUZ ONLİNE EĞİTİM SÜRECİNİ NASIL YÖNETTİ?

Okulumuz online eğitim süresince öğrencileri ziyadesiyle üzmüştür. Hocalarımız ile iletişimimiz ise kopuk, defalarca mail atmamıza rağmen hiçbir şekilde geri dönüş sağlamamaktadırlar.

 

 

https://www.gau.edu.tr

girneamerikan.png
girneamerikan2.png