16 SORUDA BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

 

 

1. BU OKULUN 2018, 2019, 2020 YILI KONTENJAN VE SIRALAMA BİLGİLERİ NELERDİR?

 

 

 

 

 

2. ÜNİVERSİTENİN KAMPÜS DURUMU NEDİR?

Hukuk fakültesinin kampüsü Beşiktaş’ta, iskele yanındadır. Büyük bir kampüs değildir fakat çarşıya yakın merkezi olduğu için sorun olmamaktadır. Hukuk fakültesi derslerinin tamamı bu binalardan birinde görülmektedir, seçilen bazı seçmeli derslere göre kuzey kampüse veya galata kampüsüne gidilebilmektedir. Spor tesisi gibi bir imkan yoktur, ancak öğrenciler için anlaşmalı spor salonları vardır. Starbucks, subway ve küçük kafeteryalar vardır.

 

3. FAKÜLTENİN FİZİKİ İMKÂNLARI NELERDİR?

A binasında küçük bir duruşma salonu mevcuttur, hukuk fakültesi binasının hemen altında Barbaros Kütüphanesi bulunmaktadır. Kafeterya mevcuttur fakat yemekhane şeklinde düşünülmesin daha küçüktür. Okulda mescit mevcuttur. Bilgisayar odası mevcuttur. Ana binanın bulunduğu bahçede yemek yiyebileceğiniz bir kafeteryamız bulunmaktadır.

 

 

4. FAKÜLTENİN NOT SİSTEMİ NEDİR?

Not sistemi dönemliktir. Bir vize bir final genelde %40 %60’lık bir dağılım vardır, bazı derslerde %30 %70’lik bir dağılım vardır.

 

 

5. FAKÜLTEDEKİ ÖĞRETİM GÖREVLİLERİNİN AKADEMİK DURUMU NEDİR?

Öğretim görevlilerinin çoğu doçent ve profesördür.  

 

 

6. NORMAL ÖĞRETİM İLE İKİNCİ ÖĞRETİM ARASINDA HOCA FARKI VAR MI?

İkinci öğretim yoktur.

 

 

7. ÖĞRENCİLER İLE HOCALARIN İLETİŞİMİ NASIL?

Öğrenciler ile hocalar arasında ki iletişim kuvvetlidir ancak her zaman olması gereken şekilde randevu ile özel görüşmelerimizi gerçekleştirebiliyoruz.  

 

 

8. FAKÜLTEDE SOSYAL VE AKADEMİK ALANDA ETKİNLİK, FAALİYET VB. OLUYOR MU? BU ANLAMDA AKTİF Mİ?

Okul etkinlik açısından çok aktiftir. Pandemi öncesine kadar Mayfest dönemlik festivalimiz de vardı. Şimdi ise bu festival online ortamda gerçekleşmekte. 

 

 

9. ÜNİVERSİTEDEKİ FESTİVAL, KONSER, GÖSTERİ, TİYATRO VB. ETKİNLİKLER NE SIKLIKLA YAPILIYOR?

Gösteri, tiyatro gibi sahne etkinliği olan sanatsal faaliyetler ve etkinlikler çok sık olarak yapılmakta idi. Bunları da pandemi sebebiyle sanal ortama taşıdık. 

 

 

10. ŞEHRİN SOSYAL VE SPORTİF ANLAMDA İMKÂNLARI NELERDİR?

İstanbul sosyal imkanı elbette mevcuttur, kişiye bağlıdır. Kampüs Beşiktaş’ta her yere yakındır vapurla Üsküdar Kadıköy’e gidilebilmektedir.

 

 

11. ŞEHİRDEKİ YURT İMKÂNLARI YETERLİ Mİ?

Okulun anlaşmalı olduğu yurtlar vardır, ancak bununla ilgili en net bilgiyi okul verecektir. Tabi bilindiği üzere İstanbul sosyoekonomik olarak pahalı bir şehir olduğu için okul çevresindeki özel yurtlar ve evler maalesef biraz pahalı.

 

 

12. ŞEHİR İÇİ ULAŞIM NE DURUMDA?

Ulaşımda tek sıkıntı trafik. Okulun yanında otobüs durakları mevcuttur. Metrobüse 15-20 dk. mesafede, vapur iskelesi hemen okulun yanında. Ama tabi ki İstanbul, trafik malum… 

 

 

13. FAKÜLTEDE DİL EĞİTİMİ VEYA HAZIRLIK VAR MI?

Hukuk Fakültesi’nde seçmeli derslerin çoğu İngilizcedir. Bunun beraberinde hazırlık eğitimi de zorunludur ancak muafiyet sınavı ile muaf kalabilirsiniz.

 

 

14. FAKÜLTENİN ULUSAL VE ULUSLARARASI BURS, ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ VS. İMKÂNLARI NELERDİR?

Bahçeşehir üniversitesinin pek çok yurtdışı imkanı vardır. Work and Travel, Erasmus ve BAU Global’in yurtdışı kampüsleri mevcut.​

 

 

15. NEDEN BU FAKÜLTEYİ TERCİH ETMELİLER?

Fakülte her türlü imkanını sonuna kadar öğrencilerine açmaktadır. Öğretim kaliteli. Hem sosyal hem de akademik bir öğrenci olmak isteyen herkes BAU’yü tercih etmeli.

 

 

16. OKULUNUZ ONLINE SÜRECİ NASIL YÖNETTİ?

BAU’nun alt yapısı zaten yıllardır hazırdı. Sorunsuz ve gerçekten öğretici bir süreçti.

 

 

https://bau.edu.tr/icerik/detay/link/3940-hukuk-fakultesi

bahçeşehir.png